Keno on lihtne numbrimäng, kus võite ise määrata, kui suure panuse teete ning mitme numbriga mängus osalete. Seetõttu võib üsna võrdselt mängida igaüks, sissetuleku suurusest sõltumata.

Pisut ajaloost

Keno juured ulatuvad Hiinasse, kust see 19. sajandi lõpul koos hiina immigrantidega USA-sse jõudis. Hiinlased mängisid seda oma hieroglüüfidega, mis USAs tavapäraste numbritega asendati. Mõni aeg hiljem loodi mängust huvitav versioon, kus see oli seotud hobuste võiduajamistega, ent seaduste muutumisel kaks hasartmängu (internetikasiinod) eraldusid üksteisest taas.

Kuidas keno lotot mängida?

Eesti Loto korraldatava keno mänguväli koosneb 64-st numbrist, mille hulgast võid valida 1–10. Kokku loositakse välja 20 võidunumbrit ning mida rohkem numbreid mängu paned, seda suurem võib olla sinu võit.

Pileti hinna saad, kui korrutad omavahel panuse suuruse, mänguväljade arvu ja loosimiste hulga.

Pileti ostmisel tuleb teha järgmised valikud:

  1. Otsusta, mitme numbriga 1-st kuni 10-ni soovid mängus osaleda
    See valik kehtib kõigi kümne mänguvälja kohta, st kui valisid numbrite arvuks 10, siis juhul, kui täidad kaks või kolm mänguvälja, pead ka seal märkima 10 numbrit. Pileti hind ei sõltu märgitud numbrite arvust.

2 . Vali mänguvälja(de)l soovitud numbrid.
Jälgi, et tähistatud numbrite arv vastaks eelnevalt valitud numbrite arvule. Kui sa ei soovi ise numbreid valida, tee märge ringis PLIKS-PLAKS ja valiku teeb sinu eest arvuti. Saad kasutada ka nn segavarianti, kus näiteks kahel mänguväljal märgid numbrid ise, aga kolmandal teed märke ringis PLIKS-PLAKS.

  1. Otsusta, kui suure panusega soovid mängida.
    Valitud panuse suurus kehtib kõigi mänguväljade kohta. Siin on võimalikud järgmised variandid: 1 euro, 2 eurot, 5 eurot, 10 eurot või 15 eurot. Võidusumma suurus sõltub sinu poolt tehtud panusest.
  2. Märgi, mitmel järjestikusel loosimisel soovid osaleda.
    Võid osta pileti 1-ks, 2-ks, 4-ks, 6-ks või 14-ks järjestikuseks loosimiseks. Pileti hinna saad, kui korrutad valitud panuse täidetud mänguväljade ja loosimiste arvuga.

Oled võitnud, kui sinu valitud numbrid või osa neist langevad kokku väljaloositud võidunumbritega. Võidu suurus sõltub tabamuste arvust ja panuse suurusest.

Strateegiatest

Üldiselt on keno lotos juhuslikkuse osakaal nii suur, et mängu saaks mingisuguse taktikaga mängida. Enamasti mängitakse seda mängu oma lõbuks ilma närve liialt kulutamata. Mõttetöö ja kalkulatsiooniga polegi selle mängu puhul midagi teha, selleks on olemas teised hasartmängud. Keno tulemus sõltub puhtalt õnnest või juhusest, mis omakorda sõltub juhuslikke numbreid valivast arvutiprogrammist, mis on loodud nii, et tulemus oleks igal korral täiesti juhuslik.